NETFILM_logo_web.png

Reakce žáků

Reflexe žáků k filmu Mezi stěnami

„Dnes ráno jsme se dívali na příběh nazvaný Mezi stěnami, ten příběh spočíval v šikaně. Kdyby mne někdo šikanoval, šla bych to řešit. Ten příběh se mi vůbec nelíbil. V příběhu hodně šikanovali Martina, ale nakonec to dobře dopadlo. Nejvíc mne šokovalo, že ho jeden kluk prohodil sklem. Bylo to hrozný, bylo mi toho kluka líto, myslela jsem si, že zemřel."

Renata

„Nejhorší na filmu pro mne bylo, že jak Martin prolítl sklem, myslela jsem si, že je mrtvý. Kdyby se mi něco takového dělo, řekla bych to paní učitelce nebo mámě. Ale dobře to dopadlo, ti kluci byli potrestáni."
Eliška

„Film se mi nelíbil, byl ošklivý, ale to film o šikaně prostě je. Šikana je ošklivá a vážná věc. Když je někdo šikanován, měl by to okamžitě říct nebo taky, když ví o někom, kdo je šikanován, to se musí taky říci. Může pak dojít k vážným následkům jako třeba trauma nebo doživotní trauma. Kdybych byla šikanovaná, tak bych to určitě řekla. A ten, kdo šikanuje, je vážně smutné, když někdo klesne tak hluboko."

Aneta  

„Nelíbilo se mi to, že mu bezdůvodně ubližovali a byli na něj zlí. Neměl přemýšlet, že skočí z okna, ale nebát se vyhrožování a říci to rodičům nebo učiteli."

Milan

Reflexe žáků k filmu Na hraně

„Byl to poučný a zároveň smutný film."

Tereza

„Ten film se mi docela líbil, bylo to vlastně jako v reálném světě. Nejvíc mě naštvala ta holka, která brala ty peníze a něco provedla a pak to všechno svedla na kamarádku. Vlastně mi přišlo, že ta holka, na kterou to vždy svedla, tak jsem jí litoval. Myslím, že jsem se dozvěděl spoustu věcí, co nedělat a dělat."

Honza

„Byl to zajímavý a poučný film o šikaně a intrikářství, že to neměla dělat. O kamarádství a lidské stránce. Že člověk není jen hodný, ale i zlý a podvodný. Bylo tam hezky vidět, kdo se jí zastal, kdo byl její pravý kamarád. Film byl dobrý."

Radim

„Film byl zajímavý a určitě k zamyšlení. Nevím, jak někdo může vzít mamince i babičce bez dovolení peníze, ale i takoví lidé jsou. Film se mi zdál poučný."

Daniela

„Bylo to poučný a asi by sem nerad, aby se mi to stalo. Hlavně tady je vidět, že nikomu nemůžu věřit úplně ve všem. Řídit se tím, že musíš věřit jen sám sobě."

Roman

„Film byl velice zajímavý, byl ze života a to se mi líbilo."

David

© 2020 NETFILM.CZ